Што нè очекува за време на младата месечина на 10 јули?

Што нè очекува за време на младата месечина на 10 јули?

Новиот месечев циклус започнува на 10 јули, кога на небото ќе се појави младата месечина во знакот на Рак. Почетокот на овој циклус носи месечева енергија која ќе ве охрабри да се одморите, да се опуштите и конечно да се ослободите од стравовите и негативните емоции.

Што нè очекува за време на младата месечина на 10 јули?

Младата месечина во јули ќе ве охрабри да го постигнете она што го сакате и да отворите ново поглавје во вашиот живот. Младата месечина е во знакот на Рак, така што носи потреба за нежност, топли емоции, семејство и сигурност. Треба да пронајдете рамнотежа помеѓу мекото срце и ладната глава во овој период. Ракот претставува емоција и романтика, што значи дека младата месечина може да донесе позитивно подобрување на љубовен план.

Ве очекуваат позитивни промени, пријатни изненадувања и интересни средби. Ќе се чувствувате подготвени да ја напуштите удобната зона и да пробате нешто ново и возбудливо. Ќе изразите поубава, автентична и покреативна страна на вашата личност. Ова е добар период да запознаете нови луѓе кои можат да бидат невообичаени, ексцентрични или од различни културни или етнички групи. Можно е да имате токму таква љубов што ќе ги надмине сите разлики.

Исто така, младата месечина ја зголемува интуицијата и ве охрабрува да ги искористите различните можности и да ги направите долгоочекуваните промени. Ќе бидете ефикасни, љубопитни, разиграни и најважно е што нема да се плашите да излезете од вашата удобна зона.

За време на младата месечина, Венера ќе биде во конјункција со Марс и вашата страсна и привлечна енергија ќе се зголеми. Ќе бидете харизматични, склони кон флерт и љубовни игри, лесно ќе освојувате срца. Еротската енергија ќе се зајакне и вашата фантазија ќе се разбуди. Сепак, бидете внимателни кому му го подарувате вашето срце и не влегувајте во врски за кои знаете дека ќе ве разочараат многу.

Ова е добар период за започнување нови проекти, но поради присуството на Венера, која знае како да ги романтизира работите и „да ви стави розови очила“, добро размислете за чекорите што ќе ги преземете кога станува збор за пари.

Прочитајте кои 3 хороскопски знаци ги очекуваат многу среќа и голем успех во јули.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар