08 јануари 2015 | Кафе пауза

Како треба да се туширате во зима за кожата да ви биде убава?

Врелиот туш во зима изгледа како кратко бегство во рајот, но освен тоа што е пријатен тој не носи друг бенефит.

5 причини зошто секој од вас понекогаш треба убаво да се исплаче

Плачењето е еден начин на кој се справуваме со негативните емоции, а истовремено е и еден вид одбрана против бактериите и други видови хемикалии.

ТВ серија: Агентката Картер (Agent Carter)

Мини ТВ серија за животот на Пеги Картер по исчезнувањето на Капетан Америка

Овие луѓе ќе влезат во историјата со искачување на најтешкиот монолит во светот

За прв пат во историјата, двајца мажи планираат да се искачат на една од највисоките и најтешките рути во светот, користејќи ги само своите раце и нозе.

Почитувајте ги следниве неколку правила за да се заштитите од срцев удар

Професорката Андреа Чомистек од Универзитетот во Индијана спровела истражување чии резултати покажале дека во 75% од ситуациите срцевите удари можеле да се спречат.

Уживајте без грижа на совеста: Рецепт за здрави и вкусни пуканки

Сакате да го поминувате слободното време грицкајќи разни грицки пред телевизорот? Ви нудиме рецепт за здрави пуканки кои брзо и лесно се подготвуваат, а нудат неповторливо гастрономско уживање.
Датум: 08 јан 2015
, Автор:

Артистка која гледа 100 пати повеќе бои од другите луѓе, преку прекрасни цртежи ни го покажува светот во нејзините очи

Причината поради која оваа артистка го гледа светот на сосема поинаков начин, целосно ќе ве изненади!

Една лажица од овој зачин на ден ќе ви помогне да ги стопите килограмите

Одлична вест за сите оние кои после божиќните трпези се борат со брзо наталожени вишок килограми.
Датум: 08 јан 2015
, Автор:

Сочен колач од лимон кој се приготвува за помалку од 5 минути

Брз и едноставен колач кој се подготвува во шолја во микробранова печка...

8 животни лекции на кои нè научи Дерил Диксон

Во текот на последниве неколку сезони од ТВ серијата „The Walking Dead“ Дерил Диксон успеа да најде начин да влезе во нашето срце и да стане еден од нашите омилени ликови.

4 знаци дека не сте прв пат на земјава

Според Стивен Бенкарз реинкарнацијата е духовно верување според кое душата по смртта го напушта телото и преминува во друго тело, откако ќе помине одредено време во духовниот свет.
Датум: 08 јан 2015
12