Една лажица од овој зачин на ден ќе ви помогне да ги стопите килограмите

Знаете ли дека една лажица ким дневно помага во топењето на насобраните килограми? Ова е одлична вест за сите оние кои после божиќните трпези се борат со брзо наталожени вишок килограми.

edna-lazhica-od-ovoj-zachin-na-den-kje-vi-pomogne-da-gi-stopite-kilogramite-kafepauza.mk

Најновите истражувања покажуваат дека кимот кој низ историјата се има користено и како зачин и како лек, овозможува да се стопат килограмите три пати побрзо од вообичаено.

Истражувањето спроведено на иранскиот медицински универзитет Шахид Садохи покажало неверојатни резултати – само една лажичка ким помага во слабеењето, намалување на масното ткиво и количеството на холестерол.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар