05 март 2021 | Кафе пауза

5 правила за појадок со кои ќе го намалите вишокот килограми

Некои од правилата што ги применувате наутро може да влијаат на процесот на слабеење. Ако ги следите овие 5 правила, ќе имате совршен почеток на денот што ќе ви помогне на долг рок.

Марс во Близнаци носи големи промени за овие хороскопски знаци

Марс е планета на дејствувањето, така што ќе донесе многу промени во нашите животи. Ќе ни донесе нови познанства, нови деловни можности, но и интересни средби.

Водечки тренд за претстојната сезона: Оваа ретро фризура ќе биде хит за време на пролетта

Оваа фризура бара минимална посветеност и е лесна за одржување, па тоа е една од причините зошто ја сакаат жените.

Дали знаевте дека само во две земји во светот не постои развод?

Ако ви кажеме дека постојат само две земји во светот каде што нема развод, како би реагирале? Некој може да помисли дека ова се мини острови на за кои никој не слушнал, но ќе бидете изненадени.

Со вкус на пармезан: Најлесен рецепт за крцкав печен компир

Дали некогаш сте се обиделе да го испечете компирот во мешавина од путер, пармезан и лук во прав? Тоа е фантастична комбинација која го подобрува вкусот, но и текстурата на компирот.

Совети за грижа на кожата за време на пролетта

Маски за лице, поминување време во затворени простории, ненадејни промени во температурата, ненадејно изложување на сонце и повторно повторно минуси - сето тоа се големи стресови за нашата кожа.

Дали долгите прошетки помагаат при намалувањето на килограмите?

Прашањето што често се поставува кога станува збор за пешачењето, е колку време треба да се пешачо, и да се видат какви било резултати?

Што е фонио и зошто се смета за храна на иднината?

Тоа е одличен избор за оние кои не консумираат млечни производи, како и за вегани или луѓе кои страдаат од нетолеранција на лактоза.