Водечки тренд за претстојната сезона: Оваа ретро фризура ќе биде хит за време на пролетта

Водечки тренд за претстојната сезона: Оваа ретро фризура ќе биде хит за време на пролетта

Омилената фризура од 70-тите години повторно станува актуелна, а како што велат фризерите, сите модерни жени ќе ја носат во текот на пролетта и на летото.

Слоевито потстрижената коса и разбушавениот изглед се главните карактеристики на шаг фризурата. За време на 70-тите, кога била создадена, ништо не морало да биде под конец и во тренд била малку неуредна фризура.

Оваа фризура бара минимална посветеност и е лесна за одржување, па тоа е една од причините зошто ја сакаат жените.

Совршена е за секоја должина и текстура на косата, а особено е добар избор за дами со потенка коса бидејќи создава дополнителен волумен.

Модерната шаг фризура е надополнета со шишки инспирирани од оригиналната верзија од 70-тите години, кои се исти како и остатокот од косата – во неколку слоеви и се стилизираат со благ патец во средината.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by KAT THOMPSON (@kattthompson)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ALANNA (@alannaarrington)

Погледнете кои други фризури ќе бидат во тренд оваа пролет и со кои ќе изгледате помладо.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар