Вкусно и здраво: Рецепт за тиквички со јајца и пармезан

Вкусно и здраво: Рецепт за тиквички со јајца и пармезан

Доколку сте љубител на тиквичките, морате да го испробате овој рецепт кој претставува здрав, лесен, но и превкусен оброк. Совршениот спој од вкусови се должи на комбинацијата од тиквички, сирење и јајца. Сигурни сме дека ќе му се допадне на целото семејство!

Вкусно и здраво: Рецепт за тиквички со јајца и пармезан

Потребни состојки:

  • 3 тиквички
  • 4 чешниња лук
  • 7 јајца
  • 4 лажици растително масло
  • 150 грама пармезан сирење
  • 1 кромид
  • 2 лажици босилек

Начин на подготовка:

Ситно исечкајте ги кромидот и лукот, а тиквичките сечете ги на тенки прстени. Пропржете го кромидот, а потоа додадете ги лукот и тиквичките – мешајте уште 3 до 5 минути. Изматете ги јајцата и додадете босилек и половина од пармезанот. Со оваа смеса прелијте ги тиквичките. Сето тоа префрлете го во огноотпорен сад за печење, намачкан со масло, а одозгора посипете го преостанатиот пармезан. Печете 10-15 минути на 200 степени целзиусови. Послужете додека е топло со кисело млеко. На здравје!

Откако го прочитавте нашиот денешен предлог, можеби ќе сакате да го прочитате и рецептот за печени тиквички со сирење и ракчиња.

Извор: sensa.mondo.rs


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Вљубеничка во книжевноста, музеите и патувањата. Исто како и Борхес, рајот си го замислува како огромна библиотека.

Поврзани содржини

Остави коментар