оброци | Кафе пауза - Part 2

7 причини зошто да додадете цимет во вашите оброци

Циметот е популарен зачин кој многу често се употребува како додаток во пити со јаболка, кафе, чај, сутлијаш. Но и покрај убавиот вкус, постојат и здравствени причини поради кои треба почесто да го консумирате.
Датум: 24 дек 2014

Црвена диета: Јадете вкусни оброци со домати и ослабете 3 кг за 5 дена

Доматот е совршен плод за диети бидејќи е нискокалоричен (во 100 грама има само 18 калории), а е вистинска ризница на витамините А и Ц, калиум, ликопен, и е најмоќен антиоксиданс кој го смалува ризикот од малигни болести.
Датум: 04 авг 2014
, Автор:

Како би изгледале вашите оброци доколку се пресечени на половина?

Одлична серија фотографии од храна која ѝ пркоси на гравитацијата...

Како здраво да ги покачите килограмите доколку сте премногу слаби?

Неколку совети кои ќе ви помогнат да ја постигнете посакуваната телесна тежина и облини

5 најчести митови за губењето килограми

Дали имате проблем во борбата со килограмите? Можеби сте поверувале во некој од митовите за намалување на килограмите кои ви го отежнуваат патот до целта.
Датум: 06 авг 2013
, Автор:

5 одлични пролетни диети

Ова се 5 одлични диети кои ќе ви помогнат да изгледате и да се чувствувате подобро и поудобно во сопственото тело во овој прекрасен период од годината.

Здрава и брза диета за слабеење без напор

Со оваа диета ќе ги изгубите килограмите на природен и здрав начин, без да гладувате. После само 14 дена, резултатите ќе бидат евидентни.

4 најголеми митови за дебелеењето

Скоро и да не постои жена која барем еднаш во животот не пробала да држи диета или пак да почитува некои совети кои ѝ ги дале нејзините другарки или нивните нутриционисти...

10 здрави оброци за повеќе енергија и помалку килограми

Едноставни се за подготовка и докрај ви ги полнат батериите...
Датум: 05 апр 2012
, Автор:

Девојките прескокнуваат оброци за да пијат алкохол и притоа да не се здебелат

„Пијанорексичен“ е некој кој прескокнува оброци за да може да пие многу алкохол, без да накачи килограми.

Подигнете го нивото на вашето расположение

Со овие неколку интересни совети, ќе можете да ги оставите овие чувства зад вас и повторно да гледате низ призмата на розовите очила.
12