Црвена диета: Јадете вкусни оброци со домати и ослабете 3 кг за 5 дена

Доматот е совршен плод за диети бидејќи е нискокалоричен (во 100 грама има само 18 калории), а е вистинска ризница на витамините А и Ц, калиум, ликопен, и е најмоќен антиоксиданс кој го смалува ризикот од малигни болести.
Датум: 04 авг 2014
, Автор:

Што открива вашата профил-слика на Фејсбук за вас?

Пред да одлучите по којзнае кој пат да ја промените вашата профил-слика на Фејсбук, размислете добро што ќе откриете со новата, бидејќи изборот на фотографијата открива многу повеќе за вас одошто мислите.
Датум: 04 авг 2014
, Автор:

Разубавувајте се додека спиете: Производи за нега за заспаните убавици

Иако нашите тела сами се регенерираат навечер и сонот од 8 часа прави чуда, потребен е барем малку труд за прекрасниот изглед. Со помош на овие совети, „ќесињата“ под вашите очи ќе станат минато, а вашите кожа и коса ќе блеснат.

Неверојатни работи за кои не сте знаеле дека Гугл може да ги направи за вас

Со овие интересни Гугл трикови ќе станете вистински мајстори на интернет.
Датум: 04 авг 2014
, Автор:

8 докази дека блондинките подобро си поминуваат во животот

Мерлин Монро изгледа била во право кога кажала дека „плавушите“ повеќе се забавуваат од останатите девојки. И не само тоа, туку нивната боја на коса влијае непознати луѓе да се однесуваат пољубезно со нив.
Датум: 04 авг 2014
, Автор:

Факти кои сигурно не сте ги знаеле за Даблин

Даблин се наоѓа на источниот брег на Ирска. На почетокот бил основан како престолнина на Викинзите, а денес е еден од градовите познати по доброто пиво, многубројните пабови и згодните момци со неверојатно шармантен акцент.
Датум: 04 авг 2014
, Автор:

Отстранете ги поткожните влакна во 3 чекори

Подраснувањето на влакната е секојдневен проблем со кој се борат повеќето жени. Заради нив може да се појават тврди, црвени и болни мозолчиња, но овој проблем можете да го решите само со придржување до овие 3 чекори.
Датум: 04 авг 2014
, Автор:

Праски во секси гаќички

Кинеските продавачи на овошје се сетиле на еден интересен, но контроверзен изум – тие ги „пакуваат“ праксите во минијатурни секси гаќички од тантела и така ги продаваат со цел да бидат поатрактивни за потрошувачите.
Датум: 04 авг 2014
, Автор:

Неверојатни фотографии кои ќе ви го превртат светот наопаку

Фотографиите кои вклучуваат отсликување знаат да бидат голем предизвик за фотографите...

7 мудри совети од нашите баби и дедовци

Бабите и дедовците имаат големо животно искуство кое несебично го споделуваат со своите внуци. Ова се дел од најчестите мудри совети од нашите баби и дедовци.
Датум: 04 авг 2014
, Автор: