20 април 2015 | Кафе пауза

Ако чувствувате бодежи во срцето пробајте го овој 800 години стар лек

Природниот лек за срце кој го смислила игуменијата Хилдегард фон Бинген, која живеела 81 година пред 800 години, се покажал како многу ефикасен за сите видови слабости и болести поврзани со срцето.
Датум: 20 апр 2015
, Автор:

Не ги фрлајте употребените ќесички од чај. Еве зошто!

Многу луѓе редовно уживаат во чајот, но дали сте знаеле дека откако ќе го испиете можете да имате полза и од употребените ќесички?
Датум: 20 апр 2015
, Автор:

Креативни идеи за ентериер кои ќе ги донесат ѕвездите и планетите во вашиот дом

Погледнете ги овие космички идеи за ентериер кои ќе ви овозможат да истражувате далечни планети и галаксии од безбедноста на вашиот дом...

Нескротливи жени: Зошто на некои девојки им е потребна авантура, а не љубовен партнер?

Нескротливите жени сакаат да се движат колку е можно повеќе, да го видат светот, да запознаат нови луѓе како и да се оддалечат што подалеку од обврзувањето.

33 причини зошто третата пијачка е секогаш лоша идеја

33 причини зошто кога ќе се најдете во оваа ситуација, најдобриот избор е да побарате сметка и да си заминете...

Колку време e безбедно да ги јадете остатоците од храната?

Колку и како треба да ги чувате овие оброци со цел да биде побезбедно за вас?

Поучна приказна: Која свеќа сте ја изгасиле вие?

Четири свеќи гореле полека. Околу нив владеела тишина, па токму затоа и можел да се слушне нивниот разговор...

Летен моден тренд: Цветни дизајни

Сè е расцветено годинава, па токму затоа нема причина зошто да не бидете и вие...

Дали ако вежбате двапати на ден поголеми се шансите повеќе да ослабете?

Имате важен настан, а немате многу време. Конечно сфативте дека мора да почнете со интензивно вежбање. Не, ќе вежбате по двапати на ден. Дали ова ќе помогне?
Датум: 20 апр 2015
, Автор:

Што кажува вашето последно раскинување за вашата следна врска?

Многу често, начинот на кој завршила претходната врска навестува каков ќе биде вашиот пристап во идните.
Датум: 20 апр 2015
, Автор:

20 ситуации со кои се соочуваат само оние девојки кои се без влакна на јазикот

Погледнете ги следниве 20 нешта кои можат да ги разберат само оние девојки кои се без филтер...
12