Не ги фрлајте употребените ќесички од чај. Еве зошто!

Многу луѓе редовно уживаат во чајот, но дали сте знаеле дека откако ќе го испиете можете да имате полза и од употребените ќесички?

Не ги фрлајте употребените ќесички од чај. Еве зошто!

1. Употребените ќесички од чај можат да ви помогнат при иритации на кожата како модрици, херпеси, убоди од комарец и изгореници. Намокрете употребено ќесиче од чај со ладна вода и ставете го како облога на зафатеното место. Иритацијата ќе се намали, а залечувањето ќе се забрза.

2. На сличен начин можете да ги отстраните темните кругови околу очите и потечените подочници.

3. Тие ќе ви помогнат и да ја отстраните лошата миризба од патиките за вежбање, како и од фрижидерот.

4. Со нивна помош и полесно ќе ги измиете мрсните садови.

5. И ќе ги избркате бубачките од домот… Тие најмалку сакаат нане.

Погледнете го видеото за деталите околу нивната употреба.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар