Вселенски поглед врз земјата длабоко во ноќта

Низ фотографии направени од вселената, погледнете како изгледа кога се спушта ноќта на земјата и се палат светилките. Овие ремек дела се направени од Интернационалната Вселенска Станица (ISS)...
Датум: 05 апр 2012
, Автор:

10 докази дека модата потекнува од 60-тите

Мини здолништата, женските одела и дезените со леопард биле креирани во 60-тите години од 20 век. Но, тие се претворија во безвременски модни трендови, кои сè уште инспирираат врвни модни дизајнери.

10 здрави оброци за повеќе енергија и помалку килограми

Едноставни се за подготовка и докрај ви ги полнат батериите...
Датум: 05 апр 2012
, Автор:

Што прават животните во шумата кога ќе падне ноќ?

Кога ќе падне ноќ, темните шумски предели се навистина страшни, бидејќи без никакво осветлување, не знаете што сè може да ви се случи таму. Животните кои живеат таму можат да бидат многу непредвидливи...

Чудо на природата – неверојатни албино животни

Уникатните албино животни со неверојатна бела боја и ден денес се најголемата атракција во зоолошките и циркусите насекаде низ светот.

Несекојдневни спални соби

Дали посакувате да сонувате уште пред да заспиете? Овие необични спални соби ќе ве внесат во светот на фантазијата, каде сите ваши соништа можат да се исполнат.

3Д трансформација на човечко лице

Менувањето на изгледот на лицето изгледа како наједноставната работа на светот кога тоа се прави со проектор за 3Д мапирање.