Вселенски поглед врз земјата длабоко во ноќта

Вселенски поглед врз земјата длабоко во ноќта

Низ фотографии направени од вселената, погледнете како изгледа кога се спушта ноќта на земјата и се палат светилките. Овие ремек дела се направени од Интернационалната Вселенска Станица (ISS)…

Вселенски поглед врз земјата длабоко во ноќта

Соединети Американски Држави

Вселенски поглед врз земјата длабоко во ноќта

Бразил

Вселенски поглед врз земјата длабоко во ноќта

Каиро и Александрија, Египет

Вселенски поглед врз земјата длабоко во ноќта

Калифорнија, САД

Вселенски поглед врз земјата длабоко во ноќта

Европа и Африка

Вселенски поглед врз земјата длабоко во ноќта

Хјустон, Тексас, САД

Вселенски поглед врз земјата длабоко во ноќта

Истанбул, Турција

Вселенски поглед врз земјата длабоко во ноќта

Лас Вегас, Невада, САД

Вселенски поглед врз земјата длабоко во ноќта

Лондон, Англија

Вселенски поглед врз земјата длабоко во ноќта

Милано, Италија

Вселенски поглед врз земјата длабоко во ноќта

Монтреал, Канада

Вселенски поглед врз земјата длабоко во ноќта

Њу Орлеанс, Луизијана, САД

Вселенски поглед врз земјата длабоко во ноќта

Северозападна Европа

Вселенски поглед врз земјата длабоко во ноќта

Сао Паоло, Бразил

Вселенски поглед врз земјата длабоко во ноќта

Токио, ЈапонијаБидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Минималист ;)

Поврзани содржини

Остави коментар