Уметност полна со емоции

Хелен Коли се изразува преку уникатен и модерен уметнички стил. Секое нејзино дело е толку многу полно со емоции, што изгледа како да можете да ги „прочитате“ мислите на ликовите и животните. Погледнете ги овие неколку неверојатни уметнички дела кои допреа до срцето на луѓе од сите возрасти.Уметност полна со емоцииУметност полна со емоцииУметност полна со емоцииУметност полна со емоцииУметност полна со емоцииУметност полна со емоцииУметност полна со емоцииУметност полна со емоцииУметност полна со емоцииУметност полна со емоцииУметност полна со емоцииУметност полна со емоцииУметност полна со емоцииУметност полна со емоцииУметност полна со емоцииУметност полна со емоцииУметност полна со емоции


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар