Што прават животните во шумата кога ќе падне ноќ?

Кога ќе падне ноќ, темните шумски предели се навистина страшни, бидејќи без никакво осветлување, не знаете што сè може да ви се случи таму. Животните кои живеат таму можат да бидат многу непредвидливи и агресивни.Што прават животните во шумата кога ќе падне ноќ? Но, конечно е докажано што прават тие откако сонцето ќе зајде и ќе се појави месечината. Тогаш почнува лудата забава. Погледнете го видеото и уверете се :).Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар