3Д трансформација на човечко лице

Менувањето на изгледот на лицето изгледа како наједноставната работа на светот кога тоа се прави со проектор за 3Д мапирање. Оваа техника најчесто се користи за спектакуларни проекции на автомобили, згради или простории, а Самсунг ја употребиле за да ги воодушеват потенцијанлните купувачи на нивниот смартфон Galaxy Y Duos.3Д трансформација на човечко лицеОва е прво проектирање на 3Д графички ефекти на човечко лице. Тие се нанесени директно на актерот, како на уметничко платно, од страна на португалскиот мапер Оскар е Гаспар.Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар