20 март 2013 | Кафе пауза

Луксузно одморалиште за будење на сите сетила

Одморалиштето располага со 121 вила, идилични златни плажи, опколено е со прекрасна прашума, а погледот е бесценет.

За да можеш да сакаш…

Што значи да се сака? Да се чувствува љубов? Погледнете од ова стрипче базирано на цитат од ирскиот писател Клајв Стејплс Луис, реазлизирано од Zen pencils.
Датум: 20 мар 2013
, Автор:

5 одлични пролетни диети

Ова се 5 одлични диети кои ќе ви помогнат да изгледате и да се чувствувате подобро и поудобно во сопственото тело во овој прекрасен период од годината.

Книга: „Мојот личен ФБИ агент“ – Џули Џејмс

Што може да се случи кога судбината ќе спои двајца непријатели? Никогаш не исклучувајте ја можноста омразата да прерасне во љубов.
Датум: 20 мар 2013
, Автор:

Дизајнирајте визит карта со помош на психологијата

Визит картата може да привлече позитивно внимание кон вашиот бренд доколку водите сметка за влијанието кое таа треба да го има врз луѓето.

Њујорк во своето најдобро светло

Ова видео е кратка приказна – луѓето „оживуваат“ наутро на својот пат, живеејќи го својот ден и потоа полека сè се стивнува во текот на вечерта.

Креативно забавни животинки направени од храна

Креативната бразилска фотографка Ванеса Дуалиб, претвора разни зеленчуци како компири и мешунки од грашок во забавни креации со животински облик. :)