Како би изгледале вашите оброци доколку се пресечени на половина?

Како би изгледале вашите оброци доколку се пресечени на половина?

Фотографот на храна Бет Галтон во соработка со стилистот за храна наменета за фотографирање Шарлот Омнес, создале одлична серија фотографии наречена „Cut Food“ односно, „Пресечена храна“. Овој проект бил инспириран од задача која тие ја добиле од еден нивен клиент каде што требале да пресечат бурито на половина и да го фотографираат така што ќе се гледаат сите негови состојки. Откако ја завршиле задачата, тие одлучиле да го употребат истиот метод и на друга храна. Резултатите се преполни со неверојатност која ѝ пркоси на гравитацијата…

Како би изгледале вашите оброци доколку се пресечени на половина? Како би изгледале вашите оброци доколку се пресечени на половина? Како би изгледале вашите оброци доколку се пресечени на половина? Како би изгледале вашите оброци доколку се пресечени на половина? Како би изгледале вашите оброци доколку се пресечени на половина? Како би изгледале вашите оброци доколку се пресечени на половина? Како би изгледале вашите оброци доколку се пресечени на половина? Како би изгледале вашите оброци доколку се пресечени на половина?


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар