Њујорк во минатото и во сегашноста

Њујорк во минатото и во сегашноста

Њујорк постојано се развива и расте, па навистина е тешко да се документира секоја промена која ја претрпел градот во последниов век. Пол Сахнер, уредникот на веб-сајтот „NYC Grid“ ги документира сите промени на градот, спојувајќи стари фотографии со нови.Њујорк во минатото и во сегашностаНа веб сајтот можете да прочитате и детален опис за секоја фотографија, како и да ги погледнете целосните фотографии од минатото и од сегашноста, движејќи го слајдерот кој се наоѓа на средината на сликите.Њујорк во минатото и во сегашноста Њујорк во минатото и во сегашноста Њујорк во минатото и во сегашноста Њујорк во минатото и во сегашноста Њујорк во минатото и во сегашноста Њујорк во минатото и во сегашноста Њујорк во минатото и во сегашноста Њујорк во минатото и во сегашноста Њујорк во минатото и во сегашноста Њујорк во минатото и во сегашноста Њујорк во минатото и во сегашноста


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар