12 мај 2015 | Кафе пауза

Еспресо или капучино? Омиленото кафе го открива вашиот стил

Изборот на удобната дневна комбинација и утринското кафе се совршен пар! Пронајдете го вашето омилено кафе и откријте што тоа открива за вашиот моден стил.

Дознајте дали сте девојка за една вечер или за сериозна врска

Секоја жена е убава на свој начин, но сепак може да се каже дека постои убавина која ги освојува мажите однатре, и таква која се наметнува однадвор и се сведува само на физички изглед.
Датум: 12 мај 2015
, Автор:

Што помислуваат девојките кога ќе го здогледаат својот бивш?

Неизбежно е! Мораме барем еден ден после раскинувањето да го видиме момчето кое ни го скршило срцето.

10 заблуди за здравата исхрана на кои мора да почнете да внимавате

Доколку сакате да се заштитите, погледнете ги следниве 10 заблуди на кои би требало да почнете да внимавате...

Зошто сте постојано гладни?

Доколку во последно време постојано чувствувате глад, без очигледна причина, тогаш погледнете ги следниве 9 нешта кои можат да ви откријат зошто вашиот стомак се однесува на овој начин...

Ако налетате на нив, не ги испуштајте од раце: 5 ретки видови мажи

Постојат ретки квалитет кои во последно време многу е тешко да се најдат во мажите. Но, тоа не значи дека е целосно невозможно.

Одлична фризура која ќе направи да изгледате и до 5 години помладо

Оваа фризура во последно време станува голем хит помеѓу познатите жени ширум светот најверојатно поради фактот што таа може да ве подмлади.

18 нешта кои депресивните луѓе би сакале да ви ги кажат

Доколку имате некој близок кој страда од депресија, тогаш со сигурност тој или таа би сакале да ви ги кажат искрено следниве 18 нешта...

4 предизвици со кои се соочуваат паровите кога патуваат заедно

Нема ништо поубаво од патување заедно со партнерот. Но, ако не внимавате доволно добро одморот од рајот може да се претвори во одмор од пеколот.