Одлична фризура која ќе направи да изгледате и до 5 години помладо

Оваа фризура во последно време станува голем хит помеѓу познатите жени ширум светот најверојатно поради фактот што таа може да ве подмлади, но и да предизвика да изгледате елегантно. Но, најважно од сè, оваа фризура е многу едноставна за подготовка и секоја девојка може сама да ја направи…

Одлична фризура која ќе направи да изгледате и до 5 години помладо

Најпрво, исчешлајте ја вашата коса и наместете го патецот на онаа страна од главата која најмногу ви одговара. Од коренот до врвот, нанесете крема за виткана коса и потоа испрскајте ги врвовите со лак за коса за да добиете текстура. Исчешлајте ја косата, земете еластичен стегач и поставете го на главата како што е прикажано во видеото. Од предната страна земете еден прамен коса кој ќе го замотате околу траката, а потоа продолжете да го правите тоа сè додека не ја соберете целата коса. Оставете ја неколку часа да стои така и потоа извадете го стегачот и нежно расчешлајте ги локните. Погледнете го ова видео за подетално објаснување…

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар