19 март 2015 | Кафе пауза

Марамчиња за чистење на лицето: Да, но само понекогаш!

После бурната ноќ и неколкуте пијачки плус или пак после напорниот ден на работа, се случува да немаме енергија да ја избришеме шминката и темелно да го исчистиме лицето.
Датум: 19 мар 2015
, Автор:

Кога пластичната операција ќе тргне наопаку…

За многу од славните, стареењето и брчките не се дел од изборот, па се одлучуваат на пластични операции кои, за жал, не секогаш се покажуваат како успешни.

Направете сами домашен еурокрем

Веќе не мора да купувате еурокрем. Овој крем е подобар и од Нутела.

40 можности за употреба на хидроген пероксидот во домашни услови

Хидроген пероксид можете да набавите во секоја аптека за малку пари и со тоа ќе добиете средство кое можете да го употребите за многу намени во домот.

Направете совршено коњско опавче за само 5 минути

Доколку сакате да го направите да изгледа навистина професионално, а притоа немате доволно време, погледнете го следниот трик...

14 едноставни начини на кои можете секојдневно да јадете авокадо

Доколку ви е потребен нов рецепт со авокадо или барем нов начин на кој можете да го јадете ова прекрасно овошје, тогаш погледнете ги наредниве 14 предлози.

ТВ серија: Јас зомби (iZombie)

ТВ серија за студентка по медицина која ќе открие дека да се биде зомби има и позитивни страни...

5 фази низ кои секоја срамежлива личност поминува кога треба да прозбори со непознат

Доколку сте многу срамежливи и ви се обрати некоја непозната личност, знаете дека треба да поминете низ овие 5 фази пред да го изустите првиот збор...

Каков мамурлак ве очекува според алкохолниот пијалак со кој се опивате?

Сигурно вашето искуство ви покажало дека различни причини предизвикуваат различен начин на опивање и различна тешкотија при мамурлакот. Причините најчесто се различни кај секого.

Здрави и вкусни колачиња од само две состојки

Одлични за здрав појадок или ужина!

Знаете ли да водите конструктивни дискусии?

Дискусиите треба да бидат конструктивни и да се извлече некаква поука од нив, но и да се дојде до некој заклучок или план за во иднина. Затоа, споделуваме неколку совети со цел дискусиите да имаат конструктивен крај.
Датум: 19 мар 2015
, Автор:

Најчудните прашања кои биле поставени на интервјуа за работа

На Редит овој пат се споделени најчудните прашања кои некои баратели на работа ги добиле кога се соочиле со потенцијалните работодавци. Ова се само дел од нив.
12