лаптоп | Кафе пауза

5 трикови за чистење на вашиот лаптоп и однадвор и однатре

Олеснете си ја работата така што најпрво ќе го исчистите лаптопот.

6 совети за купување нов лаптоп

Купувањето нов лаптоп може да изгледа навистина збунувачко. Но за среќа, наоѓањето на вистинскиот лаптоп е многу полесно и поевтино отколку што мислите. Овие 6 совети ќе ви помогнат во тоа.

6 додатоци за вашиот лаптоп што ќе направат да изгледа како нов

Брзиот развој на технологијата постојано нуди нови и подобрени модели на лаптоп, но, можете ли да останете во чекор со технологијата?

Секојдневни навики кои можат да го оштетат вашиот вид, а вие и понатаму ги правите

Читањето во мрак или пак стоењето преблиску до теливизискиот екран не се едни од навиките кои го уништуваат нашиот вид.

Налепници за тастатура кои ќе го претворат вашиот лаптоп во познато ремек-дело

Целта на овие налепници е да го обојат вашето секојдневниве и да ви помогнат да ја победите монотонијата во секојдневната работа.

4 одлични вежби за момците и девојките кои долго време седат пред компјутер

Доколку имате типична канцелариска работа која бара долго седење пред компјутер или пак, работите од вашиот дом, повторно седејќи пред монитор, тогаш сте дошле на вистинското место.

Како да ви трае подолго батеријата на лаптопот?

Батериите за лаптопот се доста скапи за постојано да се заменуваат...

12 знаци дека поминувате премногу време на интернет

Ако скролате на излози, кликате во весници и стискате „Play“ на телевизорот наместо „Pause“ на компјутерот, тогаш можеби веќе сте претерале со вашите интернет активности. Овие 12 знаци се апсолутен доказ за тоа.
Датум: 20 јан 2014
, Автор:

Совршена подвижна масичка за вашиот лаптоп

Без разлика дали работите професионално на лаптоп или го користите за сурфање или играње игри, оваа масичка е она што цело време ви требало, но не сте ни биле свесни.
Датум: 02 дек 2013
, Автор:

Специјална спална во која можете да си легнете со вашиот лаптоп

Дизајнирана од италијанскиот архитект Масимо Скалзо, оваа спална е создадена да реши еден секојдневен проблем на многумина и да понуди интересно решение за подобар простор за живеење.

Пресмешни животински фотографии со колегите на работа

Проектот „Desk Safari“ го започнал Мајк Вајтсајд, прикажувајќи фотографии од животни на својот лаптоп и таблет, надополнувајќи ги со главите на колегите со кои дели канцеларија.

Како да му ја вратите енергијата на вашиот стар лаптоп?

За да го освежите, направете ги овие неколку едноставни работи, за кои не ви е потребно никакво техничко познавање.