08 јуни 2016 | Кафе пауза

Кои се придобивките од туширање со топла, а кои со ладна вода?

Вашата навика за туширање може да влијае на вашето здравје!

Логоата на овие видови храна и пијалаци се променети со цел да ви покажат колку калории содржат

Гледајќи ги овие илустрации, дали сè уште би сакале да ги купувате производите?

5 изненадувачки придобивки од носталгијата

Интересно е што носталгијата може да ви го подобри расположението!

10-те најмирољубиви нации во светот

Иако многумина би рекле дека светот, од ден на ден, е се поборбен и побунтовен, овие 10 држави се истакнуваат токму по отсуството на агресија.

Проблеми кои ќе ги разберат само невработените дипломирани студенти кои сè уште живеат со родителите

Кога конечно ќе решите да ги средите вашите фиоки со факултетските книги, за прв пат станувате свесни дека веќе не се враќате на учење.

Најдосадните ситници со кои секојдневно се соочуваме

Колку пати ви се случило да налетате на ф’стак кој едноставно не сака да се отвори? Или пак, помните последен пат кога си го удривте малиот прст од некој раб?

Жените кои не се плашат да заплачат не се слаби, туку се моќни и емоционално здрави

Луѓето се културолошки се опседнати со силата и достигнувањата и никогаш не сакаат да покажат колку се ранливи.

Поучна индијанска приказна која ќе ви ја врати надежта во животот

Постои една легенда кај Чироки Индијанците која раскажува за момчињата кои стануваат возрасни личности.

5 знаци дека имате натпросечна интелигенција

Далеку од тоа дека коефициентот на интелигенција го одредува успехот во животот, но сепак не е лошо да се биде натпросечно интелигентен.

10 животни лекции од Конфучие кои ќе ви го променат погледот кон светот

Конфучите ги учел луѓето како да ги негуваат меѓусебните односи со помош на искреност и правда.

6 типови момци во кои секоја девојка ќе се затреска пред да ја пронајде вистинската љубов

Иако понекогаш е здодевно да се биде сингл, има и една позитивна страна тука, а тоа е затрескувањето. Кој не го сака тоа чувство?

Налепници за тастатура кои ќе го претворат вашиот лаптоп во познато ремек-дело

Целта на овие налепници е да го обојат вашето секојдневниве и да ви помогнат да ја победите монотонијата во секојдневната работа.
12