Најсреќниот несреќен човек на светот

Запознајте го Фране Селак, професор по музичко од Хрватска кој ѝ избегал на смртта дури 7 пати. Зависно како гледате на неговиот живот, тој е или најсреќниот или најнесреќниот човек на светот.

Luck Off

Првата блиска средба со смртта ја доживеал во 1962 година кога преживеал несреќа со воз, при која 17 други патници се удавиле. Ова било почеток на серија вакви случки, во кои, верувале или не, има преживување авионска несреќа, паѓање со автобус во провалија, и секако, неколку случки со сопствениот автомобил. Откако се соочил со несреќа со секое превозно средство кое го користел, необичната серија настани престанала, но ова не е крајот на приказната за Фране Селак. Во 2003, се случува голем пресврт во неговиот живот.

2-najsrekjniot-nesrekjen-chovek-na-svetot-kafepauza.mk

Ова анимирано видео од „This & That Visuals“ забавно, но прецизно ги прикажува клучните точки во неговиот живот. Па, што мислите, дали е тој најсреќниот или најнесреќниот човек на светот?


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар