25 јануари 2016 | Кафе пауза

5 контраинтуитивни начини да успеете на работното место

Следуваат 5-те контраинтуитивни начини како да успеете на работното место, без да станете жртва на сопствената кариера.

Науката ни ги покажува разликите помеѓу љубовта и страста

Луѓето велат дека страста води кон љубов, но многу поверојатно е дека таа води само до жежок секс. Спротивно на популарното верување, сексот не е индикатор за љубов. Сексот е само секс.
Датум: 25 јан 2016

Цитати за вистинската љубов од незаборавниот Боб Марли

Најпознатата реге икона, Боб Марли, чија музика секогаш внесува позитивност и мир во вашите срца, овој пат зборува што значи вистинската љубов и колку таа може да биде тешка.
Датум: 25 јан 2016

5 причини зошто вашата коса расте бавно

Понекогаш, дури и добрите и корисни препарати за коса може да имаат спротивен ефект.

Неколку ситуации во кои секогаш треба да се држите цврсто до вашите одлуки

Иако на прв поглед може да ви се чини мудро тоа што го правите за другите луѓе, сепак постојат одредени ситуации кога треба да се грижите само за вас и вашите потреби.
Датум: 25 јан 2016

5 тешки искуства кои ја зацврстуваат секоја врска

Доколку се соочите со предизвиците заедно, како пар, вашата врска може да стане поцврста од кога било.
Датум: 25 јан 2016

Кои карактеристики на вашиот хороскопски знак ги изненадуваат и шокираат другите?

Астролозите откриваат кои се најголемите маани на хороскопските знаци.

6 нешта кои сите мажи сакаат да ги скријат од жените за време на сексот

Да, верувале или не, постојат нешта за време на сексот кои тие не би сакале да ги забележите.

Два дена пред смртта напишала краток водич за среќа: Еве што е навистина важно во животот!

Оваа девојка, која боледувала од редок облик рак на коските, решила да ја сподели својата голема мудрост со светот, оставајќи нешто важно зад себе.

4 одлични вежби за момците и девојките кои долго време седат пред компјутер

Доколку имате типична канцелариска работа која бара долго седење пред компјутер или пак, работите од вашиот дом, повторно седејќи пред монитор, тогаш сте дошле на вистинското место.
12