Талентирана уметница им вдахнува живот на ликовите од бајките и цртаните филмови

Талентирана уметница им вдахнува живот на ликовите од бајките и цртаните филмови

Секое девојче имало омилена принцеза во детството на која посакувало да личи. Поради тоа, честопати сме си замислувале како би изгледале тие нацртани ликови во реалниот свет. Сега може да добиеме јасна слика за нив, благодарение на оваа уметница и нејзината извонредна креативност.

Талентирана уметница има вдахнува живот на ликовите од бајките и цртаните филмови

Трнорушка, „Заспаната убавица“

Абигејл Дијаз е млада и неверојатно талентирана самоука уметница од Филипините. Таа најдобро знае да црта слики од прекрасни принцези и ликови од бајките со тоа што прави да изгледаат како живи луѓе. Можете дури и да забележите искра во нивните очи!

Талентирана уметница има вдахнува живот на ликовите од бајките и цртаните филмови

Ариел, „Малата принцеза“

Погледнете ги нејзините импресивни уметнички дела кои нема да ве остават рамнодушни…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар