07 август 2013 | Кафе пауза

Специјална спална во која можете да си легнете со вашиот лаптоп

Дизајнирана од италијанскиот архитект Масимо Скалзо, оваа спална е создадена да реши еден секојдневен проблем на многумина и да понуди интересно решение за подобар простор за живеење.

Полетајте со секс позата пеперутка

Желни сте за ново сексуално искуство со вашиот партнер? Наш предлог – пробајте ја позата пеперутка. Подгответе се да полетате заедно.
Датум: 07 авг 2013
, Автор:

Направете си спреј за освежување на лицето

Одличен е за кожата, веднаш разладува со само една прснување и згора на сè, можете многу брзо и лесно да го направите дома, скоро за без пари.
Датум: 07 авг 2013
, Автор:

Би учествувале ли во римејк на фамозниот бакнеж од „The Notebook“?

Ве сопира момче кое ве прашува кој е според вас најромантичниот бакнеж. Ако вашиот одговор е под дожд, тогаш врз него почнува да паѓа вештачки дожд, а вие треба да стапите на сцена и да го изведете фамозниот бакнеж.
Датум: 07 авг 2013
, Автор:

Инспиративни мисли од Коко Шанел

Таа била прогласена за една од 100-те највлијателни луѓе во 20-от век и мораме да признаеме дека оваа иконска француска модна дизајнерка има многу да каже за животот.

Книга: „Ракописот од Акра“ – Пауло Коелјо

Конвенционалната психологија преџвакана во стилот на Кеолјо, проткаена со неговиот магичен реализам

Како изгледа крајот на виножитото?

Ако го тргнеме настрана верувањето дека на крајот на виножитото постои грне злато, визуелно гледано - ова е навистина интересен феномен.

10 здрави и вкусни идеи за овесна каша

Ако ви недостасуваат идеи, потопете го овесот во млеко или јогурт, а потоа применете некоја од овие кои ние ви ги предлагаме.