Полетајте со секс позата пеперутка

Желни сте за ново сексуално искуство со вашиот партнер? Наш предлог – пробајте ја позата пеперутка. Подгответе се да полетате заедно.

Еротски инструкции

Клучот за доведување во оваа позиција е точно да се наместат партнерите еден кон друг. Најпрво најдете место каде што девојката може да легне, а машкото да стои пред неа. Битно е карлицата на девојката да доаѓа подолу од неговата за околу 30 см. Ако имате висок кревет, може да го направите тоа таму или пак да најдете маса, шанк, па дури и да ја употребите хаубата од вашиот автомобил. Потоа девојката треба да ги подигне нозете и да ги потпре на неговите рамена. Таа треба да ја навали карлицата кон него и да остане прилепена со грбот за подлогата, формирајќи прав агол со неговото исправено тело. Тој треба да ги постави рацете на нејзините колкови за да ја држи под вистинскиот агол додека се придвижува.

(1) Poletajte so seks pozata peperutka-kafepauza.mk

Зошто ќе уживате во оваа поза?

Секс позата пеперутка овозможува екстазно задоволство за двата партнери без вложување на премногу енергија. Аголот на навалување на карлицата овозможува потполна пенетрација и триење кое создава треперливо чувство за двајцата. Кога се прави многу бавно, чувството е уште подобро. А резултатот? Ќе доживеете оргазам од кој ќе мислите дека летате.

Бонус совет за девојките

Ова е одлична поза која ви дава добар пристап и за малку соло акција. Масирајте го вашиот клиторис за да си помогнете во стимулацијата. Кога вашиот партнер ќе види дека сами работите на вашето блажено чувство, ќе го возбудите до степен што ќе се чувствува како да лета.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар