лак за нокти | Кафе пауза - Part 5

Интересен маникир со чипка

Станува збор за несекојдневен маникир кој воедно е вистински тренд деновиве. Многу лесно можете здодевните еднобојни нокти да ги претворите во вистинска сензација.
Датум: 17 окт 2013
, Автор:

Необичен тренд во маникирањето – тетовирање кутикули

Доколку имате боја на лак која ја обожавате и сакате сите да го забележат тоа, со овие тетоважи дефинитивно ќе го привлечете вниманието кон вашите нокти.

Маникир: Колоритни зраци

Она што може да ви помогне и со сигурност да ја разбие монотонијата на есента е маникирот. Дајте им живот на вашите нокти со овој интересен маникир.
Датум: 23 сеп 2013
, Автор:

2 туторијали за артистички нокти кои лесно можете да ги направите сами

Овие два вида маникир се доста лесни за изведување, а се ултрамодерни и ултрасоодветни за сезоната есен 2013.
Датум: 13 сеп 2013
, Автор:

10 несекојдневни употреби на лак за нокти

Ова се 10 начини на кои можете да го употребите лакот за нокти за секојдневни работи и проблеми.

Како побрзо да ви се исуши лакот на ноктите?

Еве како да направите вашите нокти многу побрзо да се исушат без да трошите пари на скапи продукти.
Датум: 16 јул 2013
, Автор:

Мозаичен маникир со светкави рабови

Маникирот кој ви го предлагаме изгледа слатко и паметно истовремено. Воедно нуди многу можности за експериментирање со формите и боите и прилагодување на мозаикот според моменталната инспирација на оние со четкичките во рака.
Датум: 27 јун 2013
, Автор:

Маникир во согласност со заштитната обвивка на вашиот смартфон

Да, и тоа стана тренд. Како вашите нокти „лежат“ на обвивката на вашиот телефон е хит моден тренд.
Датум: 25 јун 2013
, Автор:

Лесно отстранете го лакот со светки од вашите нокти

Со овој туторијал ќе видите како лесно да го отстраните лакот за нокти со светки со помош на алуминиумска фолија.
Датум: 18 јун 2013
, Автор:

„Засечени нокти“ – лесен маникир во 4 чекори

Декорирањето на ноктите може навистина да ја разбуди креативноста во вас. Овој пат ви предлагаме лесен и брз маникир кој ќе ги разигра вашите нокти.
Датум: 08 јун 2013
, Автор:

Впечатлив маникир со машнички

Доколку треба да се подготвите за излегување набрзина, а притоа сакате да изгледате впечатливо, овој маникир е одлично решение. Не ви е потребно ниту многу време ниту којзнае какви вештини.
Датум: 28 мај 2013
, Автор:

Направете сами: мермерни велигденски јајца

Волшебниот мермерен ефект стана многу популарен кај женската популација, заради бескрајните можности за дизајнирање на ноктите на рацете. Сепак, техниката може да се примени и на многу други работи, на пример на јајцата за Велигден.
Датум: 30 апр 2013
, Автор: