лак за нокти | Кафе пауза - Part 3

Направете убави шарени алки од обично пластично шише

Кога ќе погледнете колку е лесно, веднаш ќе посакате да направите неколку алки за вашите деца или за децата на вашите пријатели.

10 жешки бјути трендови кои мора да ги испробате ова лето

Убавото и сончево време освен што ни го подобрува расположението, ни ја враќа и потребата да заблескаме.

6 грешки кои скоро сите жени ги прават кога ги лакираат ноктите на нозете

Дојде сезоната на сандалите и отворените прсти на нозете, па токму затоа е време за разубавување на ноктите на стапалата.

Пролетни и летни колоритни дизајни за кратки нокти

Ноктите не мора да бидат долги за да привлечат внимание. Вие можете да имате и прекрасни кратки нокти со одличен дизајн.

Финти за нега и убавина кои ќе ви заштедат и време и пари

Ова се 12 финти за нега и убавина кои можеби не сте ги знаеле, а ќе ви бидат многу корисни затоа што ќе ви заштедат и време и пари.
Датум: 04 мар 2015

Направете сами: Разнобојна и уникатна шолја за вашето утринско кафе

Доколку ви здосадија вашите обични бели шолји за кафе и сакате да внесете малку уникатност во пиењето на вашето утринско кафе, тогаш дефинитивно би требало да го погледнете овој едноставен туторијал.

20 трикови кои ќе ѝ го поедностават животот на секоја жена

Овие трикови ќе ви го поедностават секојдневието, за вие да можете да се фокусирате на поголемите работи во животот.

10 факти кои не ги знаевте за лакот за нокти

Лакот за нокти, после карминот, е најпродаваниот козметички производ во светот. Тој е незаменлив дел од женскиот несесер, а зад него стојат неколку интересни факти.

Хит за оваа есен: Нокти во боја на вино

Откако оваа боја завладеа помеѓу познатите, пополека се качува и на врвот на најбараните бои на лакови за нокти.
Датум: 25 ное 2014
, Автор:

7 комбинации на лакови кои ќе сакате да ги пробате на вашите нокти

Ако повеќе бои на лакови ви се допаѓаат во исто време и сакате сите да бидат на вашите нокти тогаш е време да ги искомбинирате.
Датум: 21 ное 2014
, Автор:

Лубутан нокти: Едноставен двобоен маникир

Освен на вашите стапала, овој моден детаљ можете да се најде и на вашите нокти. Еве како.
Датум: 31 окт 2014
, Автор: