Лесно отстранете го лакот со светки од вашите нокти

Лесно отстранете го лакот со светки од вашите нокти

Лаковите за нокти се супер за нанесување, не се прават меурчиња, траат многу и даваат одличен изглед. Но, на повеќето девојки им е мака кога ќе дојде време да го отстранат. Многу памук, ацетон и притискање. Звучи познато?

Лесно отстранете го лакот со светки од вашите нокти

Со овој туторијал ќе видите како лесно да го отстраните лакот за нокти со светки со помош на алуминиумска фолија.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

  1. Nora Reply

    ФАЛАА…КОРИСЕН СОВЕТ <3!

  2. Ivva Reply

    Ako veke se ceka, 10 minuti, folijata e apsolutno nepotrebna.

Остави коментар