Хартиен модел од станот на Моника од „Пријатели“

Хартиен модел од станот на Моника од „Пријатели“

Верувале или не, поминаа 9 години откако Моника и Чендлер си ги спакуваа куферите и си заминаа од големиот стан на Моника, место во кое се случија најинтересните работи во 10-те сезони од легендарната ТВ серија „Пријатели“.Хартиен модел од станот на Моника од „Пријатели“Бразилската артистка Бруна Салвадор Конфорто, понесена од носталгијата изработила неверојатен модел од станот на Моника, целосно од хартија. За овој подвиг на Бруна ѝ биле потребни скоро 2 години. Најинтересен детаљ е тоа што на 23-годишната авторка на ова дело, ова и бил прв обид да направи модел од хартија. Навистина е импресивен!Хартиен модел од станот на Моника од „Пријатели“ Хартиен модел од станот на Моника од „Пријатели“ Хартиен модел од станот на Моника од „Пријатели“ Хартиен модел од станот на Моника од „Пријатели“Доколку сакате да го видите процесот на изработка, погледнете го видеото, кое таа го создала за еден натпревар на шоуто на Елен Деџeнерис.Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар