Црно-бели 3Д цртежи кои ја поместуваат границата на реалноста

Црно-бели 3Д цртежи кои ја поместуваат границата на реалноста

Илузионистичките дела кои ќе ги видите подолу се дело на холандскиот артист Рамон Бруин познат под уметничкото име JJK Airbrush. Неговите цртежи изгледаат толку реално што ќе помислите дека ќе оживеат гледајќи ги.Црно-бели 3Д цртежи кои ја поместуваат границата на реалностаБриун користи 2Д платформи за цртање на високодетални тридимензионални цртежи кои ги украсува со прибор за цртање пред да ги фотографира. Моливите и острилките ни помагаат да сфатиме дека сепак се работи за цртежи, иако неговите дела толку реално си издигнуваат во 3Д просторот, што би се запрашале дали приборот за цртање е всушност дел од илустрациите или се работи за реални предмети вметнати во фотографиите.Црно-бели 3Д цртежи кои ја поместуваат границата на реалностаТој работи со молив, водени, акрилни и мрсни бои, но барем засега, неговата тајна за техниките кои ги користи, останува неоткриена. Или како што самиот вели:

„Можеби ќе ви откријам нешто подоцна. Сега сум фокусиран да ве хипнотизирам сите“.

Црно-бели 3Д цртежи кои ја поместуваат границата на реалноста Црно-бели 3Д цртежи кои ја поместуваат границата на реалноста Црно-бели 3Д цртежи кои ја поместуваат границата на реалноста Црно-бели 3Д цртежи кои ја поместуваат границата на реалноста Црно-бели 3Д цртежи кои ја поместуваат границата на реалноста Црно-бели 3Д цртежи кои ја поместуваат границата на реалноста Црно-бели 3Д цртежи кои ја поместуваат границата на реалноста Црно-бели 3Д цртежи кои ја поместуваат границата на реалноста Црно-бели 3Д цртежи кои ја поместуваат границата на реалноста Црно-бели 3Д цртежи кои ја поместуваат границата на реалноста Црно-бели 3Д цртежи кои ја поместуваат границата на реалноста


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар