18 јуни 2013 | Кафе пауза

Најчистото езеро во светот

Езерото има екстремна визуелна оптичка бистрина до воодушевувачки 80 метри длабочина, што е речиси чисто колку и дестилираната вода.

Поезија: Војник

Се сеќаваш ли, на песната од мојата музичка кутија? Секоја ноќ, ја отворав... и срцево почнуваше да крвари. А се сеќаваш ли како игравме? Ти ми ставаше цвет во косата...
Датум: 18 јун 2013
, Автор:

Алка која ги праќа нотификациите од вашиот смартфон на вашиот зглоб

Embrace+ се носи на зглобот на раката како накит, но се поврзува со вашиот смартфон кој може да се наоѓа во вашиот џеб или чанта.
Датум: 18 јун 2013
, Автор:

Секси суперхеројки кои ќе ви го направат денот поубав

На фотографиите, девојките се прикажани како суперхеројки, а за таа цел воопшто не им се потребни целосни костуми...

Чаша за пиво што го поттикнува дружењето во ноќните клубови

Чашата за пиво т.н. „The Off Glass“ е дизајнирана така за да може да се користи само доколку се потпре на мобилен телефон.
Датум: 18 јун 2013
, Автор:

Мајмун зема сок од автомат, но не си го заборава ни кусурот

Мајмунот од ова видео знае да ги цени парите и да ги задоволи своите потреби.
Датум: 18 јун 2013
, Автор:

Најдолгото домино од книги

Јавната библиотека на Сиетл го собори рекордот за најдолгото домино направено од книги.

Декларација за животни принципи на Пауло Коелјо

Принципи според кои секој човек треба да живее...

Хартиен модел од станот на Моника од „Пријатели“

Верувале или не, поминаа 9 години откако Моника и Чендлер си ги спакуваа куферите и си заминаа од големиот стан на Моника...

Лесно отстранете го лакот со светки од вашите нокти

Со овој туторијал ќе видите како лесно да го отстраните лакот за нокти со светки со помош на алуминиумска фолија.
Датум: 18 јун 2013
, Автор:

Црно-бели 3Д цртежи кои ја поместуваат границата на реалноста

Илузионистичките дела кои ќе ги видите се дело на холандскиот артист Рамон Бруин познат под уметничкото име JJK Airbrush.
Датум: 18 јун 2013
, Автор: