Најдолгото домино од книги

Најдолгото домино од книги

Јавната библиотека на Сиетл го собори рекордот за најдолгото домино направено од книги. Со цел да ја промовираат летната програма за читање книги, вработените и волонтерите во библиотеката им помогнале на студентите по дизајн Лук Гринвеј и Лаура Дасаро да наредат 2.131 книга во самата библиотека и да го соборат светскиот рекорд.Најдолгото домино од книгиБидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар