27 јуни 2013 | Кафе пауза

ТВ серија: Изопачено (Twisted)

Мистериозно убиство на 11-годишна возраст и враќање во истата средина 5 години подоцна
Датум: 27 јун 2013
, Автор:

Мозаичен маникир со светкави рабови

Маникирот кој ви го предлагаме изгледа слатко и паметно истовремено. Воедно нуди многу можности за експериментирање со формите и боите и прилагодување на мозаикот според моменталната инспирација на оние со четкичките во рака.
Датум: 27 јун 2013
, Автор:

Справување со анксиозноста

Клучот во справувањето со анксиозноста е преземањето на контролата во ваши раце. А тоа можете да го постигнете преку наредниве 4 чекори...

Потпечени полнети шампињони

Лесен ручек кој едвај ќе чекате да го направите повторно
Датум: 27 јун 2013
, Автор:

Уникатен талент – шутира кошови додека свири на гитара

Погледнете го уникатниот спој на музика и спорт и уживајте во резултатот. ;)
Датум: 27 јун 2013
, Автор:

Очилата на славните

Погледнете ја листата на најпознати очила низ историјата според веб-дизајнерот Федерико Мауро.
Датум: 27 јун 2013
, Автор:

Каде во светот можете да го купите највкусниот сладолед?

Познатиот магазин „National Geographic“ составил листа од места, каде што можете да го пробате најдобриот сладолед во светот.

Кул и практична фонтана за кучиња

Спас за вашите домашни миленици од летните горештини...
Датум: 27 јун 2013
, Автор:

Маици и дуксери кои ќе ви отворат апетит

Ако сте на диета, не кликајте! :D
Датум: 27 јун 2013
, Автор:

Неверојатни фото-манипулации направени од 14-годишен феномен

Дури ни небото не е граница за овој неверојатен млад талент...