Очилата на славните

Очилата на славните

Заштитен знак на дел од познатите фаци се токму очилата. Понекогаш првото нешто што ни текнува кога ќе се споменат, на пример, Џон Ленон или Елтон Џон, е токму овој детаљ. Со него ги врзуваме и некои од филмските улоги. Еве ја листата на најпознати очила низ историјата, проект на веб-дизајнерот Федерико Мауро.

Одри Хепберн

Одри Хепберн

Блуз брадерс

Блуз брадерс

Елтон Џон

Елтон Џон

Елвис Присли

Елвис Присли

Хари Потер

Хари Потер

Џон Ленон

Џон Ленон

Лолита

Лолита

Малком Икс

Малком Икс

Морфиус

Морфиус

Софија Лорен

Софија Лорен

Стив Џобс

Стив Џобс

Стив Меквин

Стив Меквин

Том Круз

Том Круз

Тони Монтана

Тони Монтана

Вуди Ален

Вуди Ален

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Минималист ;)

Поврзани содржини

Остави коментар