Најпопуларните дестинации на Инстаграм за 2016 година

На Инстаграм можете да видите многу фотографии, а покрај другото, овде ќе најдете и неверојатни места за патување кои ќе направат да посакате да ги посетите уште веднаш. Откако ги видовме најпопуларните фотографии на Инстаграм за оваа 2016-та година, денес ви ги прикажуваме најпопуларните дестинации за оваа година, што можеби ќе ви бидат инспирација за да го испланирате вашето наредно патување!

1. Парковите Дизни

Најпопуларните места на Инстаграм за 2016 година

Во моментот постојат забавни паркови на Дизни во Калифорнија, Флорида, Париз, Токио, Хонгконг и Шангај. Паркот во Шангај е отворен оваа година.

2. Универзални забавни паркови

Најпопуларните места на Инстаграм за 2016 година

Постојат универзални забавни паркови во Калифорнија, Флорида, Јапонија и Сингапур. Во нив можете да го видите и волшебниот свет на Хари Потер.

3. Централ Парк, Њујорк

Најпопуларните места на Инстаграм за 2016 година

Познатиот парк на Њујорк има околу 40 милиони посетители годишно!

4. Тајмс сквер, Њујорк

Најпопуларните места на Инстаграм за 2016 година

Уште една атракција во Њујорк која добива околу 50 милиони посетители годишно.

5. Ајфеловата кула, Париз

Најпопуларните места на Инстаграм за 2016 година

Дали ве зачудува тоа што оваа позната структура на Париз се наоѓа на оваа листа? Таа е изградена од во 1889 година и е еден од најпознатите симболи на Франција.

6. Музејот Лувр, Париз

Најпопуларните места на Инстаграм за 2016 година

Секоја година повеќе од 9,3 милиони луѓе го посетуваат Лувр, најголемиот музеј во светот. Тука има околу 35.000 уметнички дела, вклучувајќи ја и Мона Лиза на Леонардо да Винчи.

7. Лас Вегас Стрип, Лас Вегас

Најпопуларните места на Инстаграм за 2016 година

Секоја година околу 30,5 милиони туристи доаѓаат во Лас Вегас за да се коцкаат, да се забавуваат и очигледно, да објавуваат на Инстаграм.

8. Пристаништето во Санта Моника, Лос Анџелес

Најпопуларните места на Инстаграм за 2016 година

Пристаништето во Санта Моника е дом на продавници, ресторани и сопствен забавен парк.

9. Мостот Бруклин, Њујорк

Најпопуларните места на Инстаграм за 2016 година

Мостот Бруклин е еден од најстарите мостови во Њујорк.

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Економист во изградба, а страстен обожавател на пишаниот збор уште откако знае за себе. Смета дека животот без домашно милениче не изгледа комплетен, а кафето со многу шеќер го смета за едно најубавите утрински задоволства.

Поврзани содржини

Остави коментар