Неверојатни фото-манипулации направени од 14-годишен феномен

Зев е 14-годишен фотограф и артист од Натик, Масачусетс. Тој, во неговите дела креира неверојатни минијатурни светови. Неверојатни фото-манипулации направени од 14-годишен феноменЗев со помош на дигитална фото-манипулација, вешто ги спојува портретите со макро-фотографиите од природата, ентериерите и објектите. Неговата сестра Нели, многу му помага со концептите и подготовките за фотографирањето, но целото фотографирање и режирање е направено од самиот Зев.

Тој уште од својата 8-ма година започнал да се занимава со фотографирање, како и со изучување на Фотошоп. Дури ни небото не е граница за овој неверојатен млад талент и веруваме дека уште долго време ќе нè воодушевува со своите способности и дела.Неверојатни фото-манипулации направени од 14-годишен феномен Неверојатни фото-манипулации направени од 14-годишен феномен Неверојатни фото-манипулации направени од 14-годишен феномен Неверојатни фото-манипулации направени од 14-годишен феномен Неверојатни фото-манипулации направени од 14-годишен феномен Неверојатни фото-манипулации направени од 14-годишен феномен Неверојатни фото-манипулации направени од 14-годишен феномен Неверојатни фото-манипулации направени од 14-годишен феномен Неверојатни фото-манипулации направени од 14-годишен феномен Неверојатни фото-манипулации направени од 14-годишен феномен Неверојатни фото-манипулации направени од 14-годишен феномен Неверојатни фото-манипулации направени од 14-годишен феномен


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар