лак за нокти | Кафе пауза - Part 6

Што вели за вас бојата на вашиот лак за нокти?

Експертот за бои Литрис Еисмен, открива како преку маникирот можете да откриете некои скриени карактерни црти за себе...

Избор на лак за нокти врз основа на…

Секоја боја на лак не одговара на секоја пригода, сезона или некој елемент што го имате на себе. Затоа ве насочуваме како да направите избор врз основа на следните потреби.
Датум: 10 јан 2013
, Автор:

Како да го отстраните лакот за нокти без ацетон?

Претераното користење ацетон може да предизвика главоболки, иритација на очите, задушување и мачнина. Токму затоа следат неколку трикови за отстранување на лакот од ноктите, без помош на ацетон.
Датум: 18 дек 2012
, Автор:

6 чекори до совршен домашен маникир

Изгледот на ноктите е многу важен за една дама. Наместо да давате пари по козметички салони, еве совети за тоа како да си направите совршен маникир во домашни услови.
Датум: 22 ное 2012
, Автор:

Интересни идеи за впечатлив изглед на вашите нокти

Неколку идеи кои ќе ве инспирираат да ги извадите сите лакови од фиоките и да почнете да експериментирате со вашите нокти...

Трендови за нокти есен/зима 2012–2013

Мистериозните темни бои, романтичните розови нијанси и францускиот маникир се најпопуларните трендови за нокти оваа сезона.
Датум: 30 сеп 2012

Астрологијата и изборот на лак за нокти

Дознајте која боја на лак за нокти му одговара најмногу на вашиот хороскопски знак...
Датум: 19 авг 2012

Интересни идеи за летен маникир

Доколку ви требаат идеи за летен маникир, ова се нашите предлози. Неонски бои, полумесечинки, нокти со изглед на сложувалки...
Датум: 24 јул 2012
, Автор:

Како да се лакирате за вашиот маникир подолго да трае?

Познатите стилисти за нокти Енџ и Вернајс Вокер, велат дека лакот за нокти може да изгледа добро дури до 10 дена по нанесувањето, доколку се следат овие неколку едноставни совети.