13 септември 2013 | Кафе пауза

Најчудните Гинисови рекорди за 2014 година

Од најбрзата спринтерка на потпетици, до најмалото магаре на светот, Гинисовата книга на рекорди за 2014 година, повторно ни ги претставува најинспиративните луѓе, животни и предмети на планетава.

Процесот на поткастрување и бричење прикажан обратно

Ова фантастично видео е направено од страна на Питер Сајмон, а главната ѕвезда е Том Офер Весторт.

2 туторијали за артистички нокти кои лесно можете да ги направите сами

Овие два вида маникир се доста лесни за изведување, а се ултрамодерни и ултрасоодветни за сезоната есен 2013.
Датум: 13 сеп 2013
, Автор:

Крцкави шницли од компир

Вкусен пржен компир на еден поинаков начин...

Пет филмски препораки за уживање во викендот

За овој викенд ви ги препорачуваме овие одлични пет филмови, од кои сигурно барем еден ќе посакате да гледате.

Како лесно да излупите лук за 10 секунди?

Неверојатно брз и едноставен начин да излупите лук, без миризбата да навлезе во вашите прсти.

Новиот хибриден супер-автомобил на Порше

Порше детално го претстави својот нов хибриден супер-автомобил, моделот „918 Spyder“, на мото шоуто во Франкфурт за 2013 година.

Модерен двокатен стан во Будимпешта

Овој стан од 100 квадратни метри на два ката се наоѓа во Будимпешта и воодушевува со својот изглед.

7 типови мажи кои жените ги обожаваат

Ова се седум типови мажи, на кои жените не можат да им одолеат...

Што да правите со старите излитени чорапи?

Фармерките, блузите и маиците, секогаш можеме да ги дадеме некому или да ги донираме, но што да правиме со старите излитени чорапи?