лак за нокти | Кафе пауза - Part 2

Бидете креативни за Денот на вљубените: Забавен маникир за девојките кои се љубители на пица

Наместо типичните розово црвени маникири со многу срца и стрели кои носат љубов, оваа година направете мала промена и фокусирајте се на забавни нокти за Денот на вљубените.

5 прекрасни празнични дизајни на нокти кои ќе сакате веднаш да ги направите

Шансата да имате празнични нокти не треба да се пропушта, па не дозволувајте ни овој период да биде поинаку.

Само за најхрабрите: Неколку идеи за интернет нокти

Дали ви изгледа примамливо спојот на ноктите и интернетот? За ова сигурно не сте слушнале!

Тајната за совршен маникир: Како лакот да го нанесете на ноктите, но не и на прстите?

Лакирањето на ноктите дома е економичен избор за добар маникир, но повеќето луѓе имаат потешкотии при ваквата практика. За среќа, постои проверен начин да се избегне ваквиот неред.

Неколку трикови за маникир како од козметички салон

Со малку трпение, вештина и фантазија, вашите нокти ќе изгледаат како да се негувани во козметички салон.

Овој лак за нокти во форма на спреј може целосно да го промени вашиот живот

Овој спреј за нокти е дизајниран така што се лепи за ноктите, но не и за кожата, овозможувајќи ви беспрекорен маникир секој пат кога ќе го користите.

10 бјути трендови кои момците никогаш нема да ги разберат за нас

Mомците за нас мислат дека сме убави без разлика дали носиме шминка или пак не. Сепак, постојат некои козметички трендови кои тие едноставно не ги разбираат.

Направете сами: Практична тегличка за отстранување лак за нокти

Со цел да ви ја олесниме оваа рутина, ви презентираме упатство за тоа како сами да си ја направите оваа супер практична тегличка!
Датум: 29 окт 2015
, Автор:

Мистичен есенски тренд: Бои на лакови кои ќе бидат хит за оваа есен

Златна, црвена, сива или бордо се боите кои се задолжителни за оваа есен за сите дами со стил.

Природен регенератор за јакнење и побрз раст на ноктите. Брзо, лесно и ефикасно!

Ако имате голема желба да имате долги и убави нокти, а не сте љубител на надградувањето, не ви преостанува ништо друго освен да ги израснете вашите.

Нема да поверувате: Исушете го лакот за нокти за помалку од 1 минута

Колку пати ви се случило да ги лакирате ноктите и потоа во наредните неколку часа да не можете да сработите ништо?