30 септември 2013 | Кафе пауза

Необичен тренд во маникирањето – тетовирање кутикули

Доколку имате боја на лак која ја обожавате и сакате сите да го забележат тоа, со овие тетоважи дефинитивно ќе го привлечете вниманието кон вашите нокти.

Вкусно рижото со печурки

Рижото на кое нема да можете да му одолеете...

Прекрасни пижами од „Victoria’s Secret“

Како и секогаш, оваа позната модна куќа се грижи жените да изгледаат совршено во секој момент, дури и кога одат на спиење.

Најоткачениот начин да дадете отказ

Ѕирнете за што станува збор. Девојкава ќе ви го направи денот! :)

Вкупниот број на сите авиони ширум светот кои летаат во овој момент

Одличен веб-сајт кој ќе ви овозможи брзо и лесно да ги следите авионските летови на вашите блиски.

Зошто се создава пивскиот стомак?

Во едно пиво има околу 150 калории и додека пиеме црниот дроб мора да работи повеќе отколку вообичаено, бидејќи најпрвин го согорува алкохолот во нашето тело, па после сè друго што сме јаделе...

10 работи кои никогаш не треба да му ги кажете на преведувач

Овие 10 изјави се смешни, но и го одразуваат она што многумина го мислат за преведувачката работа.

Есенски мантил – задолжително парче за овој период од годината

Есента ја одбележуваат постудено време и чести дождови, па така тенките мантили се идеалното парче облека кое секоја жена мора да го има во својот плакар, за овој период од годината.

Како да го живеете животот со полна пареа и по ваши правила?

Ви се смачи да бидете безволни, да се однесувате меланхолично и без желба и енергија за ново животно искуство?
Датум: 30 сеп 2013
, Автор:

Невообичаените навики на познатите писатели

Скапана храна, мастила во различни бои, совршено наострени моливи – ова се само некои од суеверијата и чудните навики на познатите писатели.
Датум: 30 сеп 2013
, Автор: