Есенски мантил – задолжително парче за овој период од годината

Есента ја одбележуваат постудено време и чести дождови, па така тенките мантили се идеалното парче облека кое секоја жена мора да го има во својот плакар, за овој период од годината.

Есенски мантил – задолжително парче за овој период од годината

Ги има во разни големини и бои, но мора да се истакне дека доминираат кремастите нијанси. За посмелите се препорачуваат сината, жолтата и црвената боја, како и моделите со принтови. Идеално одговараат со чизми, а можете да си одберете и убав чадор, кој покрај тоа што ќе има практична намена за врнежливото време, ќе ви претставува и одличен аксесоар. Ова се неколку модели кои ќе ви бидат инспирација при одбирањето на идеалниот мантил за вас.

Есенски мантил – задолжително парче за овој период од годината Есенски мантил – задолжително парче за овој период од годината Есенски мантил – задолжително парче за овој период од годината Есенски мантил – задолжително парче за овој период од годината Есенски мантил – задолжително парче за овој период од годината Есенски мантил – задолжително парче за овој период од годината Есенски мантил – задолжително парче за овој период од годината Есенски мантил – задолжително парче за овој период од годината Есенски мантил – задолжително парче за овој период од годината

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар