08 јуни 2013 | Кафе пауза

Кафуле каде што можете да платите со бакнеж

Во едно кафуле во Сиднеј, сопствениците покажале дека се слаби кога станува збор за љубов, па одлучиле заљубените парови, направената сметка да можат да ја платат со бакнеж.

Брада која жените ја сакаат

Според најновото истражување кое го спровело списанието „Evolution and Human Behavior“, за жените најпривлечни се мажите кои имаат брада од 10 дена.

Брзо и лесно мезе: грчка салата на стапче

За околу 25 минути добивате практична, свежа и вкусна салата... :)
Датум: 08 јун 2013
, Автор:

„Засечени нокти“ – лесен маникир во 4 чекори

Декорирањето на ноктите може навистина да ја разбуди креативноста во вас. Овој пат ви предлагаме лесен и брз маникир кој ќе ги разигра вашите нокти.
Датум: 08 јун 2013
, Автор: