Кафуле каде што можете да платите со бакнеж

Во едно кафуле во Сиднеј, сопствениците покажале дека се слаби кога станува збор за љубов, па одлучиле заљубените парови, направената сметка да можат да ја платат со бакнеж.Брада која жените ја сакаатЗа ова да се оствари, тие смислиле едно правило. Доколку парот кој седи во нивното кафуле се бакне, не мора да ја плати сметката.

За жал оваа нивна акција трае само до 9 до 11 часот и промотивно ќе се одвива до крајот на јуни. После тоа гостите ќе мораат да си ги плаќаат сметките. Но во секој случај, оригинална и многу интересна идеја.Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар