кокос | Кафе пауза

Колачиња со вкус на кокос кои им успеваат на сите

Бидејќи нема подобри десерти од оние направени со наши напори, подолу издвоивме еден одличен рецепт што сигурно ќе ве освои на почетокот!

Брза торта со кокос и банани која не се пече

Многу лесна и брза торта со кокос и банана за целото семејство!

Рецепт за вкусни колачиња со вкус на мента и кокос

Овие колачиња не само што се вкусни, туку имаат и многу здравствени придобивки. Плус, потребни се само 30 минути и 5 едноставни состојки.

Мартини со кокос: Рецепт за неодоливо кремаст зимски коктел

Со текот на времето се појавија бројни рецепти за мартини, а за време на карантинот, креативната страна се разбуди, па така е создаден еден нов рецепт за мартини со вкус на кокос.

Топлo чоколадo со шлаг од кокос како омилен пијалaк оваа зима!

Ова топло чоколадо ќе донесе насмевка на вашето лице во зимските денови!

Брз десерт од кокос и чоколадо

За овој вкусен десерт не ви е потребен миксер ниту вага.

Рецепт за колач со кокос и чоколадна глазура

Овој сочен и мек десерт се топи во уста.

Потребни ви се само 3 состојки: Рецепт за енергетски барови со кокос

Љубителите на кокос ќе уживаат во овој рецепт од кокосови струготини, кокосово масло и мед.