Турско кафе со кокосов шеќер и морско оревче

За добар почеток на продолжениот викенд, совршен рецепт и за оние што постат!

Здрава, крцкава и вкусна ужина: Колачиња од банана и кокос

Кога ќе посакате за ужина нешто слатко и вкусно, а истовремено и многу здраво, тогаш пригответе ги овие прекрасни колачиња од банана и кокос.

Велигденска еуфорија: Вкусни гнезда од кокос

Вкусна и уникатна велигденска декорација!

Овошна детоксикација: 5 видови овошја кои го забрзуваат метаболизмот

Овошјето богато со влакна, витамини и антиоксиданси може значително да го подобри вашето здравје.

Чоколадни крофни: Стар колач во ново руво

Изненадете ги најблиските со овие вкусни чоколадни крофни кои никого нема да го остават рамнодушен.

Рафаело торта: Десерт од вашите соништа

Торта која целосно ќе ви го освои срцето

Ова овошје го забрзува метаболизмот, но и слабеењето

Некои овошја содржат високо ниво на природен шеќер, но постојат и такви кои кога се консумираат во одредена количина го поттикнуваат слабеењето.

3 брзи рецепти за совршено ледено кафе

Неколку едноставни рецепти за најтоплите летни денови...

Хранливи состојки за уште похранливо смуди

Смудито е еден од најпопуларните пијалаци на денешницта за што придонесе неговиот хранлив состав. Ако сакате да го направите хранливото смуди уште похранливо започнете да ги користите овие состојки.

Магичен напиток: Што ќе се случи со вашето тело ако 7 дена пиете кокосова вода?

Време е да дознаете зошто треба да ја конзумирате. Ова се неверојатните својства на кокосовата вода кои позитивно влијаат на вашето здравје.
Датум: 16 мај 2015
, Автор:

Вкусни крцкави кокосови плочки кои не се печат

Вкусен и здрав десерт готов за помалку од 10 минути...
12