Мартини со кокос: Рецепт за неодоливо кремаст зимски коктел

Мартини со кокос: Рецепт за неодоливо кремаст зимски коктел

Со текот на времето се појавија бројни рецепти за мартини, а за време на карантинот, креативната страна се разбуди, па така е создаден еден нов рецепт за мартини со вкус на кокос.

Мартини со кокос: Рецепт за неодоливо кремаст зимски коктел

Потребни состојки:

  • 30 милилитри вотка
  • 1/4 лажичка екстракт од ванила
  • 45 г крем од кокос
  • 30 милилитри Малибу

Начин на подготовка:

  1. Изладете ги сите состојки.
  2. Измешајте ги сите состојки во шејкер и добро протресете. Истурете во чаши.
  3. Украсете по избор!

Можеби ќе сакате да го пробате и овој рецепт за кафе со вотка.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар