Како да го украсите секој агол од домот со лампиони?

Како да го украсите секој агол од домот со лампиони?

Покрај ламбичките, најубав украс на секоја елка се лампионите. Светликави и шарени, направени од стакло или од дрво, со новогодишни мотиви како снегулки и Дедо Мраз или целосно апстрактни дезени, лампионите се дел од празничната традиција.

Како да го украсите секој агол од домот со лампиони?

Но, лампионите можат да го украсат домот и без да стојат на новогодишната елка, со помош на секојдневните предмети што сигурно ги имате во вашиот дом. Можете да ги ставите во обична стаклена чинија, да украсите некој стар послужавник, плетена корпа со мандарини или да направите украс на прозорецот.

Погледнете ги овие 15 креативни идеи како да го украсите домот со лампиони.

Како да го украсите секој агол од домот со лампиони?

Како да го украсите секој агол од домот со лампиони?

Како да го украсите секој агол од домот со лампиони?

Како да го украсите секој агол од домот со лампиони?

Како да го украсите секој агол од домот со лампиони?

Како да го украсите секој агол од домот со лампиони?

За повеќе фотографии продолжете на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар