Новогодишна елка од пампас: Нов празничен тренд што изгледа толку добро!

Новогодишна елка од пампас: Нов празничен тренд што изгледа толку добро!

Иако пампасите не се ништо ново кога станува збор за декорација на домот, оваа сезона тие станаа едни од најбараните украси. Пампасот е многу елегантен и естетски, но без оглед на класиците што ги носи, совршено се вклопува во различни стилови на ентериер.

Покрај минималистичките простори, многу добро изгледа и во неодоливите пријатни ентериери кои сакаат многу украси и ситници, бои и декор. Охрабрени од ова, со цел да му дадете на вашиот дом сосема нова облека овие празници и да внесете здив на свежина, ви предлагаме да се одлучите за елка од пампаси. Оваа сува трева е многу едноставна, впечатлива и посебна и може да варира во боја и дебелина, затоа нема апсолутно никаква причина зошто не треба да го надополнувате вашиот простор со неколку пампаси.

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Candik Yildirim (@candik_lein)

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Leah Wead 🌾 (@weadhaus)

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Sheen Di – Steiner (@sheendi)

Погледнете ги и овие новогодишни украси во бохо стил.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар